День Морської піхоти

Морська піхота відіграє важливу роль у забезпеченні обороноздатності нашої держави. З цієї причини, а також з метою відродження та розвитку національних військових традицій 31 березня 2014 року Указом в. о. Президента України № 352/2014 було встановлено свято «День морської піхоти». Відтоді його відзначають щорічно 16 листопада.

З нагоди свята у столичному Будинку офіцерів відбулися урочистості. Привітати морпіхів завітали державні та громадські діячі, люди мистецтва, військові капелани, бойові побратими військовослужбовців та їх сім´ї. Під час урочистої частини відбулася церемонія нагородження відзнаками військовослужбовців Морської піхоти, волонтерів благодійників та спонсорів підрозділів Морської піхоти.

Президент «Спілки морських піхотинців України» полковник запасу Володимир Волошин навів страшні цифри втрат серед морпіхів. Адже тільки за останній рік бойових дій на сході України загинуло 19 чорноберетників. А всього за весь період російсько-української війни свої голови зложили 140 хлопців. 

Родзинкою вечора стали прямі включенню з передової. Морські піхотинці у прямому ефірі з лінії розмежування змогли привітати своїх побратимів з професійним святом. 

Присутній на урочистостях Голова СУВД митрополит Іоан (Яременко) передав морпіхам вітання та благословення Патріарха Київського і всієї Руси-України Філарета. «Цей рік є визначальним. Адже саме цього року ввели штатні посади капеланів в силових структурах, які боронять зараз Україну. Сама реальність показала, що на перших рубежах дуже потрібна ця служба. І я сьогодні маю за честь передати вам, нашій Морській піхоті, вітання від усіх військових капеланів Київського патріархату. Своєю службою ви довели, що маєте такі високі духовні якості, як жертовність, любов і, особливо, вірність» - наголосив головний капелан України.

Серед присутніх у залі літній священик з Лубнів о. Георгій, який з самого початку війни опікується українськими військовими на передовій. «Головною спонукою для мене було служіння своєму сину Олександру та його побратимам морпіхам, які в 2014 році несли свою службу в Криму» , - говорить священик. У березні цього року його син командир САУгаубичного самохідно-артилерійського дивізіону 36-ї окремої бригади морської піхоти Олександр Вознюк, рятуючи поранених, загинув героїчною смертю під Павлополем. 

Також урочистості відбулися і в Маріуполі, де віднедавна базується один з батальйонів морської піхоти. Його бійців Президент України нагородив державними відзнаками. Нагороди були заслужені сумлінною та зразковою службою в зоні АТО. Хвилиною мовчання морпіхи вшанували загиблих побратимів.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Прес-центр СУВД

Пропоновані новини

Перша ротація

07 серпня 2015 року Військові священики УПЦ Київського Патріархату відбувають до зони проведення АТО

Друга ротація

4 вересня відбулась друга ротація військових священиків.