Дарунок з-за океану

Колишній український капелан з діаспори обдарував українську alma mater

 

Священик з США активно допомагає українському вишу, де провів навчальні роки. Протоієрей Богдан Згоба, українець за походженням, який очолює ставропігійну громаду святителя Миколая у Філадельфії (США, штат Пенсильванія), відгукнувся на заклик Волинської православної богословської академії. Адміністрація духовного вишу неодноразово зверталася до небайдужих з проханням фінансової підтримки їхньої академії. Як повідомляє сайт Волинської єпархії, з отриманням Волинською православною богословською академією ліцензії на право діяльності у сфері вищої освіти, відразу суттєво зросли витрати на утримання та належне функціонування академії. 

З 2001 року протоієрей Богдна Згоба, перебуваючи в Україні, активно проводив роботу капелана у складі Управління духовно-патріотичного виховання у Збройних Силах та інших військових формуваннях України, як тоді його називали. Тепер, як відомо, це Синодальне управління військового духовенства УПЦ Київського Патріархату. Священик забезпечував душпастирську опіку військовослужбовців у м. Суми.

Переїхавши на постійно до Штатів, отець Богдан з об’єктивних причин припинив роботу капелана, та не залишив свого поклику допомагати Батьківщині з-за кордону.

Разом із своєю українською паствою у Філадельфії священик зробив «пасхальний подарунок» волинській духовній школі у вигляді комп’ютеризованої системи управління опаленням у новому корпусі вишу. Система, яка є досить коштовною, надасть змогу суттєво зекономити споживання природного газу у наступних опалювальних сезонах.

 

 

 

Прес-центр СУВД

За матеріалами ВПБА

Пропоновані новини

Дебют "Холодноярської прощі"

25- 26 липня відбулася перша всеукраїнська військова "Хлодноярська проща".

Зголошення на 3-тю ротацію

Щодо проведення навчальної підготовки до 3-ї ротації