ЦІЛЮЩЕ ПРОЕОБРАЖЕННЯ

В білих облаченнях капелани завітали до військових на свято Спаса

 

В духовній традиції нашого народу свято Преображення Господнього називають Спасом. Це одне з найбільших хліборобських свят, що символізує закінчення жнив та завершення літа. Тому його називають святом врожаю.

У цей день у церквах святять груші, яблука, виноград, мед і обжинкові вінки або жмут колосся жита й пшениці.

Військові капелани України в цей день одягнені в білі облачення, які символізують собою Божественне фаворське світло, розділяють радість свята зі своїми духовними дітьми в погонах. 

Капелани розповідають військовим про перетворення, які повинні супроводжувати нас на життєвому шляху, адже преображення буквально перекладається як «перетворення в інший вид» або «зміна форми». 

Усі ми, і військовослужбовці, і духівники, і загалом всі українці здатні зробити свій внесок у цілюще преображення нашої Батьківщини. Для цього нам слід усвідомити шкідливі наслідки споживацького марнотратства для нашого духовного, соціального, культурного, фізичного довкілля. Проте ми є частиною всесвіту людей. І тільки коли все людство визнає очевидну ірраціональність військового насильства та міжнаціональних конфліктів, які завжди виявляють у нас лише брак уяви та сили волі, тільки тоді почнемо преображати наш спільний дім до оновленого життя. Преображення неможливе без пробудження від байдужості. Воно посилює наше співчуття жертвам злиднів, які породжує війна, та усім іншим формам несправедливості.

Преображення нашого світу вимагає відданості, відваги та навернення. Це шлях жертви та самовідданості.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Прес-центр СУВД

Пропоновані новини

Зголошення на другу ротацію

Щодо речей які потрібно мати при собі

Військові священики в АТО

Військовий капелан УПЦ Київського Патріархату протоієрей Володимир для підтримки бойового духу