ЧОРНА БІЛЬ

33-ті роковини аварії на Чорнобильській АЕС

 

33 роки минуло з моменту аварії на Чорнобильській атомній електростанції. 26 квітня — день пам'яті про найбільшу екологічно-гуманітарну катастрофу України та світу.

Вшанувати героїзм пожежників, військовослужбовців, вчених, медиків, які брали участь у ліквідації наслідків аварії, сьогодні до Свято-Миколаївського храму на Татарці та Смородинського парку зійшлася велелюдна громада: учасники ліквідації аварії, вдови ліквідаторів, духовенство, капелани, чиновники, курсанти Київського професійного коледжу, панянки Ліцею-інтернату №23 і кадетський корпус.

Біля храму відбувся мітинг реквієм присвячений 33-й річниці вшанування пам'яті постраждалих в наслідок аварії на Чорнобильській АЕС та поминальна панахида, яку звершив Перший заступник Голови СУВД протоієрей Тарас Мельник у співслужінні капеланів та духовенства столиці. Присутні піднесли свої молитви за спокій душ тих, хто загинув в результаті цієї жахливої події.

Помолитися за жертвами Чорнобильської трагедії долучився Голова Шевченківської районної в місті Києві державної адміністрації Олег Гаряга. "Завдяки тому подвигу в Києві є життя. Тому що якби не ті люди, фактично добровольці, які пішли й своїми тілами захистили від того полум'я нас всіх ми б сьогодні тут дехто і не стояв. Тут сьогодні є молодь і це важливо щоб майбутні покоління пам'ятали про цей подвиг. В Шевченківському районі близько п'яти тисяч людей стоїть на обліку, чорнобильців — це ті люди які вижили і які мають наслідки навіть після 33-х років трагедії", - запевнив очільник району столиці.

- Сьогодні у всіх храмах лунає молитва за тих хто загинув в перші дні чорнобильської трагедії й протягом всіх 33-х років, тому що відголос ми маємо ще й сьогодні, – сказав перший заступник Голови СУВД протоієрей Тарас Мельник.

- Ми молимося і дякуємо тим ветеранам які залишилися серед нас і які можуть нам передати жахливі спогади трагедії для того щоб ми відчули та зробили все щоб вона не повторилася. Нехай Господь почує наші молитви й душі тих чорнобильців які не дожили до сьогоднішнього дня — упокоїть у Царстві Небесному, а хто є серед нас — дав їм і здоров'я нести цю пам'ять якнайдовше для нашої Батьківщини – запевнив капелан Тарас.

Учасники мітингу-реквієм вшанували пам'ять героїв чорнобильців хвилиною мовчання та покладанням квітів до пам’ятника «Курган могила».

Були заохочені відзнаками та подяками за мужність і високий професіоналізм громадські активісти, вдова ліквідатора Лідія Яжук, учасники ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Прес-центр СУВД

 

Пропоновані новини

Зголошення на другу ротацію

Щодо речей які потрібно мати при собі

Молебень у таборі «Легіон 18»

Ієрей Андрій Гуль відслужив молебень на початок літнього таборового сезону у таборі «Легіон 18»