БУТИ НЕЗАЛЕЖНИМИ

Капелан розповів військовим про значення помісної Православної Церкви України

 

«Створення помісної Православної Церкви України є закономірним процесом державотворення та справжньої незалежності нашої країни. Важливими учасниками цього процесу стали саме ви – шановні українські воїни», - відзначив капелан отець Дмитро Поворотний під час зустрічі з офіцерами Оперативне командування "Схід" Збройних Сил України.

Зробивши стислий екскурс до національної історії, отець Дмитро наголосив, що християнство споконвіку, задовго до князя Володимира, було розповсюджено на наших землях. А Москва, похрещена з Києва, загарбавши у XVII-му столітті Україну, привласнила й церкву, тобто дочка стала вважати свою матір власною дочкою.

Кожен раз, коли були спроби відновлення Української держави, поставало питання створення помісної української церкви. Але успіху вдалося досягти лише зараз. Адже під час війни з російськими окупантами по-справжньому відбулася державна незалежність сучасної України. І створення Православної Церкви України є визнанням нашої державності у православному світі.

«Це ще й питання національної духовної безпеки, - підкреслив отець Дмитро. – Адже ви, наші українські воїни, не з чуток знаєте, яку роль представники Московського Патріархату відігравали у подіях у Криму та на Сході України, коли деякі «священики» ставали ватажками бойовиків, розвідниками, зберігали зброю для ворога. Звісно, священики є різні, але Московський Патріархат - це структура, яку використовує Росія у власних імперських інтересах. Я сам чудово пам’ятаю, як священик Московського Патріархату з Криничанського району відмовився відспівувати бійця Дніпра-1 Івана Куряту.

15 грудня минулого року пройшов Об’єднавчий Собор, на якому було створено Православна Церква України. 6 січня надано Томос – визнання нашої Церкви. Томос ще є і ствердженням зрілості українського народу, нашої держави, яка має адміністративні органи влади, армію та власну помісну церкву».

Отець Дмитро привітав присутніх з Різдвом Христовим та подякував офіцерам за службу українському народові та благословив на добрі справи.

 

 

Прес-центр СУВД

За матеріалами Operational Command East

Пропоновані новини

Знак народної пошани

Силами ГО «Країна» створено громадську нагороду для капеланів та волонтерів – ЗНАК НАРОДНОЇ ПОШАНИ «За служіння Богу та Україні»