АРТ-ТЕРАПІЯ

Біль перероджений у віру, надію, любов

 

Понівечені війною не тільки фізично, а й морально, українські військові стараються повернутися до нормального життя, завдяки арт-терапії у реабілітаційних центрах. Днями виставку їхніх картин під назвою «Біль перероджений у віру, надію, любов» презентували в Рівненській обласній бібліотеці для молоді.

Військовослужбовців строкової служби військової частини 3002 Західного оперативно-територіального об’єднання Національної гвардії України вразила майстерність виконання писаних на склі творів та їх глибокий зміст.

Організатор та ідейний натхненник ідеї сакрального малюнку на склі волинянин Руслан Кашаюк - ветеран добровольчого батальйону «Айдар». Він відчув на собі вплив мистецької терапії і тепер радо ділиться навичками зі своїми побратимами. Щоправда, сам Руслан на презентацію виставки приїхати не зміг. Її відкривав капелан Сергій Лучанін словами: «Ми бачимо сьогодні високодуховні і глибокозмістовні ікони, це навіть не картини. Тому що сьогодні ми бачимо панно, яке об’єднало весь світ небесний, божественний і цей світ прийняв тих, які сьогодні називаються героями України».

Присутнім продемонстрували невеликий сюжет про історію створення виставки. Автори робіт – це військові з різноманітними травмами. Дехто з них не може говорити через контузію, іншим важко навіть пензлика тримати в руках, треті пересуваються на візках. Їх усіх об’єднало бажання творити.

«Це вражає, - ділиться враженнями нацгвардієць Дмитро Кашлюченко. – Ці люди пережили страшні випробування. І не втратили силу духу. Картини самі по собі дуже гарні. Радує, що ветерани можуть таким чином відновити своє здоров’я».

Нацгвардійці мали також змогу поспілкуватися із Сергієм Пандраком – ветераном АТО, який втратив під час боїв нижню кінцівку. Він поділився з ними спогадами про період, коли був на передовій, побажав сили духу. Також ветеран наголосив на тому, як важливо для військових дбати про свою фізичну форму, адже, на його думку, це в рази збільшує шанси вижити в зоні бойових дій.

 

 

 

Прес-центр СУВД

За матеріалами НГУ

Пропоновані новини

Перша ротація

07 серпня 2015 року Військові священики УПЦ Київського Патріархату відбувають до зони проведення АТО

Знак народної пошани

Силами ГО «Країна» створено громадську нагороду для капеланів та волонтерів – ЗНАК НАРОДНОЇ ПОШАНИ «За служіння Богу та Україні»