АРМІЯ І ВІРА

У Рівному відбулася нарада капеланів ОК «Захід»

 

8 квітня відбулася робоча поїздка Першого заступника голови СУВД Тараса Мельника до регіонального відділу СУВД “Захід”, де він  зустрівся з командувачем військ оперативного командування «Захід» генерал-лейтенантом Олександром Павлюком, виконувачем обов’язків начальника Рівненського обласного військового комісаріату полковником Валентином Ревком, а також із старшим військовим священиком регіонального відділу СУВД «Захід» протоієреєм Тарасом Волянюком та капеланами регіону.

Під час зустрічі сторони обговорили питання розвитку військового капеланства, душпастирської, релігійно-освітньої роботи з особовим складом в зоні ведення бойових дій та під час відновлення боєздатності у пунктах постійної дислокації військових частин. Було визначено головні напрямки подальшої співпраці.

Капелан Тарас Мельник поінформував присутніх про роботу та перспективи розвитку військового капеланства у Збройних Силах України.

- Сьогодні приблизно 85% військового духовенства є представниками Православної Церкви України. Греко-Католицька Церква є другою за кількістю військових капеланів в українському війську. Із початком російської агресії капеланство у Збройних Силах України набуло означених форм. Упродовж усього часу військового конфлікту відбулося понад 25 ротацій, організованих Синодальним управлінням військового духовенства, під час яких понад 600 священиків пройшли через фронт - розповів капелан.

Не оминув капелан і теми міжнародної співпраці.

- Ми брали участь у багатьох перемовинах на міжнародному рівні, переймаючи досвід країн-учасниць НАТО, який би допоміг розвинути капеланську службу в Україні. Аналізуючи, ми збагнули, що закордонний досвід слід переймати, але з певним обміркуванням. В Україні, на нашу думку, слід створити особливу модель, яка б відповідала національним потребам і традиціям, - зазначив священик Тарас Мельник.

Звертаючись до капеланів, командувач військ оперативного командування «Захід» Олександр Павлюк зауважив, що довіра українського народу до армії та Церкви на даний час є найбільшою.

- Напруження відчувається саме зараз, коли вирішується майбутнє нашої країни. Але сьогодні всіх нас об’єднує щось більше, ніж військо – спільні цінності, спільна мета, спільні інтереси. Саме за такі цінності ми й воюємо, наближаючи нашу перемогу, - підкреслив генерал-лейтенант.

По обіді у Покровському кафедральному соборі Рівного Перший заступник Голови СУВД Тарас Мельник зустрівся з капеланами регіонального відділу СУВД «Захід». Під час зустрічі було визначено головні напрямки подальшої роботи капеланів на посадах.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Прес-центр СУВД

Пропоновані новини

Зголошення на другу ротацію

Щодо речей які потрібно мати при собі

Владика Іоан відвідав зону АТО

Голова Синодального Управління військового духовенства УПЦ Київського Патріархату відвідав зону проведення АТО.