85-ТІ РОКОВИНИ ГОЛОДОМОРУ

У Верховній Раді вшанували жертв Голодомору 1932-1933 років в Україні

 

23 листопада у сесійній залі Верховної Ради України відбулося засідання, присвячене вшануванню пам’яті жертв Голодомору 1932-1933 років в Україні.

Захід приурочено до 85-х роковин з часу величезної трагедії – Голодомору 1932-1933 років в Україні – геноциду Українського народу. Участь у засіданні взяли народні депутати України, іноземні парламентарії, представники центральних органів виконавчої влади, організацій української діаспори та громадських організацій України.

До парламентського поминання страшної катастрофи українського народу доєднався Святійший Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет, Голова СУВД митрополит Іоан (Яременко), Перший заступник голови СУВД прот. Тарас Мельник.

Розпочинаючи засідання, Голова Верховної Ради Андрій Парубій назвав геноцид проти українського народу 1932-1933 років найбільшою трагедію України тисячолітнього маштабу. 

Під бурхливі оплески присутні в Раді зустрічали Святійшого Патріарха Філарета, який поділився своїми спогадами тих страшних років.

- Я виступаю з цієї важливої трибуни України не тільки як Предстоятель Української Православної Церкви Київського Патріархату, а й як один з останніх свідків Голодомору, бо мені в 32-33 роках було чотири роки. І я добре пам’ятаю, що відбувалося. Тільки я не розумів тоді, яка причина того, що, як батьки говорили, врожай був великий, а хліба не було, - сказав Предстоятель Церкви.

У кулуарах Верховної Ради представлено тематичну експозицію, підготовлену Українським інститутом національної пам’яті, та унікальними архівними документами з галузевого архіву СБУ про трагічні сторінки Голодомору 1932-1933 років в Україні. Значну частину експозиції сформували стенди, на яких відображено інформацію щодо розгортання тоталітарним комуністичним режимом штучного голоду.

Вперше у Верховній Раді України експонуються архівні документи ЦК ВКП(б) та інших органів влади тоталітарної держави з впровадження Постанови ЦВК і РНК СРСР «Про охорону майна державних підприємств, колгоспів і кооперації та зміцнення суспільної (соціалістичної) власності» від 7 серпня 1932 року («закону про п’ять колосків»).

Відвідувачі змогли переглянути архівні фотографії Бориса та Миколи Боканів з Чернігівщини про великий штучний голод, за які їх було засуджено радянськими каральними органами.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Прес-центр СУВД

Пропоновані новини

Зголошення на другу ротацію

Щодо речей які потрібно мати при собі