6-й Молитовний сніданок

Сьогодні, 1 червня 2017 року, в міжнародному виставковому центрі Києва «Український дім» під патронатом Голови Верховної Ради України відбувся 6-й Національний Молитовний сніданок.

Молитовні сніданки за участю представників релігійних організацій, державних діячів, політиків, урядовців, бізнесменів, є багаторічною традицією у багатьох демократичних країна. Більше 60 років такі молитовні сніданки відбуваються  в Конгресі США, а також в Європарламенті, у Німеччині, Норвегії та інших країнах.

Участь у цьогорічному молитовному сніданку взяли глави українських Церков і конфесій, Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман, Голова Верховної Ради Андрій Парубій, голова Служби безпеки України Василь Грицак, урядовці, депутати, посли, громадські діячі, діти-сироти та діти героїв АТО. До ранкової молитви також прибув Святійший Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет у супроводі Патріаршого намісника, митрополита Переяслав Хмельницького і Білоцерківського Епіфанія, архієпископа Чернігівського і Ніжинського Євстратія та першого заступника Голови Синодального управління військового духовенства прот. Тараса Мельника.

На початку заходу молитву прочитав Святіший Патріарх Філарет. Також усі присутні вшанували хвилиною мовчання кардинала Любомира Гузара, який помер напередодні 31 травня.

Розпочинаючи офіційну частину заходу, Голова Верховної Ради Андрій Парубій подякував усім присутнім за підтримання доброї традиції проведення в Україні молитовних сніданків:  "Сьогодні вже наш 6-й молитовний сніданок. Я щасливий, що ця духовна практика об'єднує не тільки політиків, але і лідерів та представників провідних церков і релігійних організацій України.

Сьогодні Міжнародний день захисту дітей. І я радий, що вперше в історії молитовного сніданку тут сьогодні присутні і діти. Тут і діти-сироти, і діти наших захисників", - зазначив А. Парубій.

Голова Верховної Ради відзначив важливу місію військових священиків, які в період російської агресії активно опікуються українськими військовослужбовцями, надаючи їм посильну духовну та психологічну допомогу.

«Я вдячний Вашим спільнотам за духовну і гуманітарну підтримку та допомогу воїнам, які боронять незалежність України та спокій всього вільного світу, за допомогу переселенцям постраждалим від російської агресії у Криму та на Донбасі.

Я дякую за мужню та жертовну працю військових капеланів на фронті. Я радий, що сьогодні тут серед нас присутні люди, які несуть хрест капеланського служіння для наших військових на передовій.

Як Голова Верховної Ради України заявляю, що ми не дозволимо російському окупанту розхитати і порушити міжконфесійний мир в Україні через своїх агентів впливу. І на різні спроби ворога дамо рішучу відсіч."

Прем’єр-міністр Володимир Гройсман закликав усю українську громаду до стійкості перед новими викликами для держави: "Іноді ми роз’єднані, нам не вистачає мудрості. Але на наших плечах  велика відповідальність за власну країну. Ми маємо боротися за те, щоб Україна стала успішною, щоб в нашу країну прийшов мир, і ми могли реалізувати всі свої бажання… Ми маємо виграти боротьбу за свою країну і добробут наших людей. І на цьому шляху віра і молитва буде допомагати приймати вірні рішення".

Прес-центр Сувд

Пропоновані новини

Авто для військових священиків

Патріарх Філарет освятив і передав автомобілі для потреб військових священиків в зону проведення АТО

Зголошення на 3-тю ротацію

Щодо проведення навчальної підготовки до 3-ї ротації