100 років на кордоні

Митрополит Іоан (Яременко) привітав прикордонників з ювілеєм

 

Сьогодні на Софійському майдані столиці відбулися урочистості з нагоди 100-річчя створення Державної прикордонної служби України. Ця дата обрана не випадково, адже рівно сто років тому було створено Корпус кордонної охорони Української Народної Республіки (ККО).

Про відхід від радянської дати та перехід до історично обгрунтованої української дати святкування Дня прикордонника оголосив присутній на святі Президент України Петро Порошенко. Адже саме 100 років тому, у квітні 1918 року, українські воїни встановили свої символи на кордоні нашої держави з більшовицькою Росією. Стара ж дата святкування - 28 травня походить від Дня прикордонних військ КДБ колишнього СРСР.

«Як Президент та Верховний Головнокомандувач Збройних Сил України я прийняв рішення про зміну дати відзначення професійного свята прикордонників. Підписав Указ про встановлення Дня прикордонника 30 квітня – на честь сторіччя нашої Прикордонної служби. Це свято має, нарешті, стати співзвучним з реальними історичними подіями саме в Україні. А сучасна Україна є історичною спадкоємицею УНР та Гетьманської Держави», - підкреслив Глава держави під час виступу на урочистостях.

На Софійському майдані вишикувалися офіцери та студенти випускники Національної академії Державної прикордонної служби України імені Богдана Хмельницького.

Сьогодні ж молоді офіцерів, випускники Національної академії Державної прикордонної служби України склали урочисту присягу на вірність українському народу.

Привітати прикордонників з визначним ювілеєм завітав Голова СУВД митрополит Іоан (Яременко) у супроводі Головного військового священика ДПСУ прот. Михайла Предка. Митрополит Іоан передав вітання керівництву Держприкордонслужби від усіх військових священиків України та побажав  мужності та стійкості.

Довідка

Одним з визначних пунктів формування уявлень про встановлення кордонів УНР стали операції українських військ у квітні 1918 року під час Першої українсько-більшовицької війни. У ході визвольного походу українських армій за визволення Донбасу та Криму особливу роль відіграли війська Запорозького корпусу. Корпус при підтримці союзницьких німецьких та австро-угорських військ, що у березні 1918 року вступили в Україну на реалізацію умов Берестейського мирного договору, в короткі терміни звільнив Донбас, вийшов на державні кордони України та захопив Крим. 30 квітня 1918 року запорожці групи полковника Володимира Сікевича вийшли до кордону з Доном. Після зайняття Гайдамацьким полком станції «Колпакове» війська припинили переслідування більшовиків. Таким чином, 100 років тому, у квітні, українські війська встановили свої символи на кордоні держави. Це була справжня перемога Держави Україна та її війська.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Прес-центр СУВД

Пропоновані новини

Дебют "Холодноярської прощі"

25- 26 липня відбулася перша всеукраїнська військова "Хлодноярська проща".

Авто для військових священиків

Патріарх Філарет освятив і передав автомобілі для потреб військових священиків в зону проведення АТО