ІНТРОНІЗАЦІЯ ПРЕДСТОЯТЕЛЯ

Блаженнійшого Епіфанія настолувано на Київську кафедру

 

У Софійському соборі Києва відбулася церемонія інтронізації Блаженнійшого Епіфанія, Митрополита Київського і всієї України на Київський престол. Йому випала історична місія стати першим Предстоятелем Автокефальної Православної Церкви України. В символічному значенні інтронізація або настолування  - це заручення єпископа зі своєю Церквою. До цього наша держава йшла багато сторіч і без перебільшення мільйони українців вимолили в Бога незалежну Церкву.

Розпочалася Божественна літургія виголосом «Благословенне Царство...» ігумена афонського монастиря Ксенофонт архімандрита Алексіоса (Мадзиріса), який входив до числа делегації Вселенської патріархії. Очолив же делегацію Вселенського престолу уже добре відомий в Україні митрополит Гальський Еммануїл.

Під час настолування новообраному Предстоятелю присутні в Софійському соборі багаторазово співали "Аксіос", що українською означає «достойний». По цьому Предстоятель УПЦ в Канаді митрополит Юрій (Каліщук) та Предстоятель УПЦ в Америці митрополит Антоній (Щерба) вручили Митрополиту Епіфанію панагії, які є символами першого серед рівних. Предстоятельський хрест Блаженнійшому вручив Голова СУВД митрополит Іоан (Яременко).
 
До урочистої події в Софії долучилися перші особи держави, дипломатичний корпус іноземних держав представлений в Україні, інтелігенція, військовослужбовці та численні вірні. Свої молитви до найвищої заступниці за Український народ – Оранти - також піднесли військові капелани.

Привітати Православну Церкву України до Софії завітав Предстоятель Греко-католицької Церкви Блаженнійший Святослав (Шевчук), керівництво Римо-католицької церкви в Україні, архієпископ-митрополит Львівський РКЦ Мечислав (Мокшицький), глава католицької конференції єпископів України Броніслав (Бернацький) та представники Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій.

Інтронізація митрополита Київського і всієї України Епіфанія довершила процес усталення єдиної помісної Православної Церкви України. Весь єпископат, пристуній на богослужінні, в один голос співав тропар П'ятидесятниці “Благословенний Ти, Христе Боже наш, що рибаків премудрими явив, пославши їм Духа Святого, і ними весь світ уловив. Людинолюбче, слава Тобі!”, щоб підкреслити, що народження Церкви - це справа рук Божих.

Після самого богослужіння та церемонії настолування відбулося офіційне прийняття, де Предстоятеля Церкви бажаючі вітали з визначною подією. Привітав Блаженнійшого Епіфанія Голова СУВД митрополит Іоан (Яременко) разом з Першим заступником Голови СУВД прот. Тарасом Мельником та військовими капеланами України.

Нагадаємо, 30 січня цього року відбулася державна реєстрація «Релігійної організації "КИЇВСЬКА МИТРОПОЛІЯ УКРАЇНСЬКОЇ ПРАВОСЛАВНОЇ ЦЕРКВИ (ПРАВОСЛАВНОЇ ЦЕРКВИ УКРАЇНИ)" (КИЇВСЬКА МИТРОПОЛІЯ УПЦ (ПЦУ))» (Ідентифікаційний код юридичної особи 42783113).

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Прес-центр СУВД

Пропоновані новини

Дебют "Холодноярської прощі"

25- 26 липня відбулася перша всеукраїнська військова "Хлодноярська проща".

Перша ротація

07 серпня 2015 року Військові священики УПЦ Київського Патріархату відбувають до зони проведення АТО