Відроди Хортицю

На Хортиці капелани висаджували молоді дуби

 

Минулої суботи в рамках проекту “Відроди Хортицю” пройшла церемоня висадки 2100 дубів на території острова. Дерева були посаджені на честь українських воїнів, які загинули, захищаючи незалежність своєї країни. 

Акція влаштована спільними зусиллями України та Литви. Разом з громадою Запоріжжя, активістами, волонтерами та сім`ї загиблих військових молоденькі дубочки висаджували військові священики Запорізької єпархії капелан частини 3033 НГУ протоієрей Анатолій Кусик та капелан частини 3029 НГУ ієрей Віктор Ткач.

«Этим деревьям сейчас 4 года. С элитных дубов собраны желуди и выращены в Литве. Дуб — как для литовских, так и для украинских людей, сильное дерево, которое растет даже тысячу лет. Оно демонстрирует, как крепки мы можем быть вместе. Наша миссия — показать, что наши народы вместе, дружат. И самое главное — почтить память ребят, погибших и склонить голову перед их семьями», — розказав представник міністерства екології Литви Кястутис Маркявичус.

В акції також має місце історична основа. Висадка проходить на Хортиці тому, що на цьому місці сто років тому відбулася зустріч наддніпрянців із запорізького корпусу УНР на чолі з полковником Петром Болбочаном з галичанами з легіону УСС під керівництвом Вільгельма фон Габсбурга.

«В Олександрівську ці військові частини зустрічалися два рази. У перший раз парадна частина міста була звільнена від більшовиків. Після цього люди Боблочана пішли звільняти Крим, а січові стрільці залишилася в місті. Уже після кримської кампанії вони зустрілися вдруге і здійснили спільний похід на Хортицю, їх провідником був відомий краєзнавець і історик Яків Новицький. Там вони знайшли місце, де стояв дерев’яний хрест пам’яті запорізьким козакам, і з ініціативи Болбочана, був встановлений металевий хрест. Як зазначається в історичних спогадах очевидців, там відбулися «Гучні поминки прадідів-запорожців». Це була весна 1918 року», – розповів запорізький історик Юрій Щур.

Окрім того, під тулумбаси та козацькі гармати на Хортиці був відкритий пам'ятний знак Борцям за волю України - у формі гарди меча, що символізує готовність до захисту вітчизни від ворогів та участь у боях.

 

 

 

Прес-центр СУВД

За матеріалами Запорізької єпархії

Пропоновані новини

Дебют "Холодноярської прощі"

25- 26 липня відбулася перша всеукраїнська військова "Хлодноярська проща".

Військові священики в АТО

Військовий капелан УПЦ Київського Патріархату протоієрей Володимир для підтримки бойового духу