На місці бою

Сьогодні, 29 січня, на загальнодержавному рівні відзначається 100 років бою під Крутами, який для Українського народу став символом героїзму та самопожертви молодого покоління в боротьбі за незалежність.

Напередодні, 28 січня, на Чернігівщину Потягом єднання з’їхались вихованці-ліцеїсти з усієї України. Їх зустріли на станції Крути. Їх шлях «Потягом Єднання» був символічним, як і шлях юнаків, які загинули у цьому місці у 1918 році. У рамках відзначення 100 річниці з дня подвигу Героїв Крут їм вручили оновлені синьо-жовті прапори їхніх навчальних закладів. 

Сьогодні ж у сторіччя епічної битви біля пам'ятного кургану загиблим ліцеїстам біля станції Крути відбулись поминальні заходи. 

Розпочався реквієм літературно-мистецькою композицією, присвяченою вшануванню пам’яті Героїв Крут. 

Поклонитися пам´яті героїв на Чернігівщину прибув Голова СУВД митрополит Іоан (Яременко). У співслужінні архіїєпископа Чернігівського і Ніжинського Євстратія та духовенства митрополит Іоан звершив поминальну літію за загиблими патріотами, котрі загинули за рідну землю.

Також відбувся урочистий мітинг. Присутні вшанували пам’ять Героїв Крут. Військовослужбовці та ліцеїсти урочисто пройшлися маршовою ходою. 

Нам слід пам'ятати, що бій під Крутами став успішною оборонною операцією, оскільки зупинив ворога на кілька днів, що дало змогу представникам Української Народної Республіки підписати Брестський мирний договір із країнами Четверного союзу. Події Української революції засвідчили, що державність без армії неможлива. Сміливість та жертовність учасників бою зробила їх прикладом для майбутніх поколінь захисників України. З ними порівнюють захисників Донецького аеропорту в теперішній російсько-українській війні. Тому Героїв Крут називають першими кіборгами.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Прес-центр СУВД

Пропоновані новини

Зголошення на другу ротацію

Щодо речей які потрібно мати при собі

Владика Іоан відвідав зону АТО

Голова Синодального Управління військового духовенства УПЦ Київського Патріархату відвідав зону проведення АТО.