Літургія в зоні АТО

Відроджуючи славні історичні традиції українських військових формувань, для поширення християнської культури та душпастирської роботи з особовим складом у підрозділах НГУ активно залучаються капелани для несення священичого служіння.

5 листопада, згідно із запланованим графіком роботи капеланської служби, на базі угруповання НГУ «М», у приміщенні спеціально обладнаної палатки – каплиці, було звершено Божественну літургію, яку очолив капелан НГУ ієромонах Богдан (Костюк) у співслужінні із старшим військовим капеланом Донецької єпархії УПЦ Київського Патріархату протоієреєм Владиславом Литвіновим.

Під час богослужіння підносилися молитви за перемогу українського війська, припинення ненависті й ворожнечі, за щасливе майбутнє та процвітання української землі. Також присутні військовослужбовці помолилися за своїх рідних і близьких, які очікують їх вдома, та причастилися святих і животворчих Господніх Таїн. Після завершення літургії отці-капелани звернулися до захисників Вітчизни із повчальним словом проповіді.

- Одним з численних прикладів важливості молитовного служіння є біблійна історія із книги Виходу, історія про битву між ізраїльтянами та амаликитянами: коли Мойсей підносив свої руки до неба і молився – перемагали ізраїльтяни, коли зупинявся – перевагу здобували сини Амалика…Тому Мойсей, зрозумівши волю Божу, безперестанно благав Господа, аж до моменту повної перемоги свого народу!... Наша молитва, служіння ближнім та єднання з Христом у таїнстві Євхаристії – основні обов’язки християнського життя, - зазначив отець Богдан.

Проведення недільних богослужінь позитивно оцінюється особовим складом, тому така практика активно втілюється у процес духовно-морального виховання бійців НГУ.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Прес-центр СУВД

За матеріалами НГУ

Пропоновані новини

Друга ротація

4 вересня відбулась друга ротація військових священиків.

Зголошення на 3-тю ротацію

Щодо проведення навчальної підготовки до 3-ї ротації